nti
04 دی 1401 - 09:59

شهدای طلبه مایه افتخار روحانیت هستند

قم- قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه گفت: شهدای طلبه همانند شهید مختارزاده مایه افتخار و آبروی روحانیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت طلبه شهید حسن مختارزاده و جمع دیگری از شهدای مدرسه عترت قم اظهار داشت: شهدای طلبه همانند شهید مختارزاده مایه افتخار و آبروی روحانیت هستند.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه بیان داشت: شهدای روحانیت همواره در راستای احیای دین و ارزش‌های اسلامی پیش قدم بودند و در این مسیر جان خود را تقدیم کردند که بدون تردید این خون‌ها در جامعه اثرگذار خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با بیان اینکه امروز جوانان باید ببینند که در حوادث اخیر چه اتفاقاتی افتاده و جبهه حق و باطل را باید بشناسند بیان داشت: آنچه که مسلم است دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در مقابل جبهه حق و انقلاب اسلامی ایستاده اند.

دشمنان در حوادث اخیر تمام ظرفیت‌های خود را برای آسیب زدن به انقلاب اسلامی به میدان آوردند

وی بیان داشت: دشمنان در حوادث اخیر تمام ظرفیت‌های خود را برای آسیب زدن به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی به میدان آوردند اما به فضل الهی کاری از پیش نخواهند برد.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه انتقادها نسبت به کاستی‌ها و همچنین ضعف در مدیریت‌ها اجتناب ناپذیر و امری طبیعی است افزود: آنجا که پای اصل نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های دینی و ولایت فقیه به میان می‌آید که برای پایه ریزی آن خون بیش از ۳۰۰ هزار شهید بر زمین ریخته شده، می‌بایست در راستای حفظ و حراست از آن در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی افزود: شهدای والامقامی همانند شهید مطهری و شهید بهشتی هیچگاه در برابر استکبار کوتاه نیامدند و در برابر آنان ایستادگی کردند.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه بیان داشت: امروز باید نسبت به فرامین رهبر معظم انقلاب تبعیت داشته باشیم و طلاب و روحانیون در این عرصه باید گوش به فرمان ولایت باشند.

وی عنوان داشت: روحانیت به دلیل تأثیرگذاری و نقش مهمی که در جامعه ایفا کرده است این روزها مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و همین امر اثبات کننده نقش آفرینی و تأثیرگذاری روحانیت در جامعه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 931910