nti
14 مرداد 1401 - 15:33

امام جمعه شهرکرد: حوادث سیل نشان داد آمادگی لازم در بحران‌ها وجود ندارد

امام جمعه شهرکرد گفت: سیلاب‌های ویرانگر اخیر چالش زیادی برای کشور ایجاد کرد، دست تلاش‌گران و جهادگران را باید بوسید، اما این چالش نشان داد در بحران‌ها آمادگی لازم وجود ندارد که باید مدیریت بحران داشت.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار داشت: اولاد، اموال، همسر و غیره عامل آزمایش هستند، همسرانی که در طاعت پروردگار به یکدیگر کمک می‌کنند تا آنانی که همسر خود را به معصیت پروردگار سوق می‌دهند، بسیار تفاوت دارند.

خبرگزاری تسنیمشهرکردشهرکردوی بیان داشت: خانواده‌ای که زمینه را برای تربیت، اصلاح و طاعت فرزند خود فراهم نکند و دست فرزند خود را در دست دین نگذارد، رفتار او از روی دوستی نیست بلکه دشمنی بوده و این هشدار قرآن است، باید مراقب بود، فرزند، همسر و اموالتان شما را در دین و جهاد تقویت کنند و از شر بازدارند.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: 17 مردادماه شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در افغانستان است که شهادت این شهید را روز خبرنگار نامیدند. خبرنگاران در عرصه‌های جهادی به زیبایی ورود پیدا می‌کنند و تبیین‌گر هستند، تلاش خبرنگار آن است که زبان گویا و صادق انقلاب باشد.

نکونام تصریح کرد: خبرنگار مومن و انقلابی در تلاش برای تبیین حقایق و واقعیت‌ها است که امروز باید همه واقعیات علمی، سیاسی، دفاعی و غیره کشور را ترسیم کرد، قطعا اگر چنین واقعیاتی را ایران نداشت، دشمن به ما هجمه می‌کرد در حالی که امروز به خود اجازه چنین کاری نمی‌دهد چرا که ما از این واقعیت‌ها برخورداریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با تشکر از خبرنگاران، گفت: بسیاری از خبرنگاران تلاش‌های مجدانه داشته و عاشقانه به صورت جهادی فعالیتی نقش آفرین دارند، امید است روز به روز هر چه بیشتر این راه را طی کنند.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم حق زیادی بر گردن ما دارند، افزود: باید هر چه می‌توان از این شهدا گفت، شهدای مدافع حرم داعش را زمین‌گیر کردند و خود مظلومانه به شهادت رسیدند، اخیرا 5 تن از پیکر این شهدا وارد کشور شدند که حق بزرگی بر ما دارند و باید ادا شود.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آمریکا مظهر همه شیطنت‌ها است، گفت: آمریکا برای تامین منافع خود دست به هر شیطنتی می‌زند و از هیچ چیز ابایی ندارد، باید این چهره رسوا شود، آزادی و حقوق بشر در آمریکا معنایی ندارد در حالی که همه را ابزار دست خود کرده است.

وی با اشاره به همایش عمان سامانی، اظهار داشت: عمان سامانی یک گوهر عظیم و ارزشمند اما ناپیدا است البته باید او را به مردم شناساند و کوشید تا بتوان روزی به اسم عمان سامانی در تقویم کشور ثبت شود. در واقع این شخصیت حکیم، عالم، عارف و غیره است که ما بسیار از او فاصله داریم.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: سیلاب‌های ویرانگر اخیر چالش زیادی برای کشور ایجاد کرد، ضمن تشکر از تلاش‌گران و جهادگران باید دست این عزیزان را بوسید و مراتب تشکر را داشت، این چالش نشان داد ما در بحران‌ها آمادگی لازم را نداریم.

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبه

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبهخسارت 580 میلیاردی به تاسیسات آبفا/ شبکه آبرسانی شهر و روستاهای درگیر سیل سیستان و بلوچستان احیا شد

خسارت 580 میلیاردی به تاسیسات آبفا/ شبکه آبرسانی شهر و روستاهای درگیر سیل سیستان و بلوچستان احیا شدگسیل امکانات نفت به مناطق سیل‌زده فیروزکوه/اعزام دستگا‌های لجن‌کش نفتی برای تسریع در امدادرسانی

گسیل امکانات نفت به مناطق سیل‌زده فیروزکوه/اعزام دستگا‌های لجن‌کش نفتی برای تسریع در امدادرسانینکونام در پایان خاطرنشان کرد: باید مدیریت بحران داشت و نگذاریم بحران‌ها به مردم خسارت بزند، پیشگیری‌های لازم باید انجام شود تا کار به خوبی پیش رود، باید خلأها برطرف شوند تا مشکلاتی همچون امروز نداشت.

انتهای پیام/7540/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536722