nti
09 مرداد 1401 - 21:55

۱۵۰ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده اند

ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در شبانه روز گذشته ۱۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان افزود: از ۱۵۰ بیمار جدید شناسایی شده ۵ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند.

خبرنگار مهرکروناوی ادامه داد: هم اکنون در مراکز درمانی آذربایجان غربی ۱۲۹ بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد ۷۴ نفر در بخش ابتلای مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

ولی زاده اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۲ نفر نیز از بیماران بدحال بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باختند که با احتساب این فوتی جدید شمار جان باختگان از این ویروس منحوس در آذربایجان غربی به ۷ هزار و ۵۹۸ نفر رسید.

کرونابر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ واحد واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده که با احتساب این آمار، تاکنون در این استان ۶ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۹۳۷ واحد واکسن تزریق شده است.

بر اساس رنگ بندی جدید کرونایی نیز شهرستان‌های نقده و چایپاره در وضعیت قرمز، شهرستان‌های ارومیه، خوی و شاهین دژ در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اشنویه، بوکان، پیرانشهر، پلدشت، تکاب، چالدران، سلماس، سردشت، شوط، ماکو، میاندوآب، مهاباد، چهاربرج و باروق نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 508534