nti
07 فروردین 1402 - 18:25

جنبش‌های فمینیستی در غرب آسیب‌های بسیاری را به زنان وارد کرده است

قم-عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فرهنگ غرب به بهانه دفاع از حقوق زنان بدترین خیانت را در حق آنان انجام می‌دهد افزود: جنبش‌های فمینیستی در غرب آسیب‌های بسیاری را به زنان وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم بعد از ظهر دوشنبه در سخنرانی قبل از مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) اظهار داشت: چگونگی ساختار نظام خانواده در قرآن بیان شده که بر اساس آن مردان سرپرستی خانواده را برعهده دارند و باید تکیه گاه زنان باشند که این امر موجب تقویت بنیان خانواده می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بر اساس تعالیم قرآن، زن و مرد نسبت به یکدیگر برتری ندارند افزود: اساس برتری انسان‌ها بر دیگر موضوع تقوا است و اگر زنی دارای تقوای بیشتری باشد در نزد خداوند ارزش والاتری دارد.

حجت الاسلام ابوالقاسم ابراز داشت: زن و مرد دارای ماهیت متفاوتی هستند که همین تفاوت‌ها بنیان خانواده را شکل می‌دهد و زوجین در حقیقت مکمل یکدیگر هستند.

مسفر قرآن کریم با بیان اینکه کارهای سخت، برای مردان است افزود: زنان برای کارهای سخت و همچنین مسائل پرتنش اجتماعی خلق نشده اند.

وی بیان داشت: اسلام مخالف نادیده گرفتن حقوق مرد و زن است هر چند که احکام آنان متفاوت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سرپرستی خانواده و تأمین نفقه زنان بر عهده مرد است ابراز داشت: بر اساس آیات قرآن کریم زنان نیز در خانواده تعهداتی دارند که امانت داری از اموال، ناموس و اسرار خانواده از جمله آنان است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: زنان نباید سخنانی که اقتدار مردان را می شکند به زبان بیاورند و مردان نیز می‌بایست به جنبه‌های متفاوت روحیات بانوان توجه کنند.

وی بیان کرد: نقش زنان و مردان نباید با یکدیگر جابجا شود چرا که این امر آرامش خانواده را به هم می‌ریزد و به نوعی زن و مرد به جای آنکه شریک زندگی باشند صرفاً با هم در خانه به سر می‌برند و در این صورت شاهد افزایش آمار طلاق خواهیم بود.

حجت الاسلام ابوالقاسم با بیان اینکه فرهنگ غرب به بهانه دفاع از حقوق بانوان بدترین خیانت را در حق آنان انجام می‌دهد افزود: جنبش‌های فمینیستی که در غرب شکل گرفته آسیب‌های بسیاری را به زنان وارد کرده است و آنان را ابزار و آلت دستی برای سرمایه‌داران و دنباپرستان تبدیل کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112896