nti
12 آذر 1401 - 21:34

علت مسمومیت دانش آموزان قمی هنوز مشخص نشد/ تکذیب تمام شایعات

قم- سرپرست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: علت مسمومیت هفته گذشته ۱۸ نفر از دانش آموزان قمی را همچنان مشخص نیست و شایعاتی که در این زمینه مطرح شده رد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید محبی سرپرست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت ۱۸ نفر از دانش آموزان هنرستان دخترانه نور قم اظهار داشت: از روز چهارشنبه هفته قبل که مسمومیت استنشاقی برای دانش آموزان هنرستان دخترانه نور در قم رخ داد، اقدامات درمانی لازم انجام پذیرفت و اکثر دانش آموزان با حال عمومی خوب مرخص شدند.

وی بیان داشت: بررسی‌های اولیه ای با حضور متخصصین سم شناسی، نرولوژیست، داخلی و بیهوشی انجام پذیرفت و کارشناسانی از سازمان پدافند غیر عامل نیز بررسی‌های لازم را انجام دادند و نمونه برداری از محل حادثه صورت گرفت.

سرپرست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه صورت گرفته، نمونه‌هایی برای انجام آزمایش‌های تخصصی جهت شناسایی علت اصلی این مسمومیت گرفته و ارسال شده که هنوز جواب آزمایش‌های تخصصی اعلام نشده و به محض دریافت جواب‌ها، علت این مسمومیت اعلام خواهد شد.

محبی با بیان اینکه انجام آزمایش‌های اختصاصی اندکی زمان بر است افزود: متأسفانه به همین دلیل بازار شایعه‌ها داغ شده که تمامی شایعات مطرح شده رد می‌شود و استعمال ماده خاصی توسط دانش آموزان مطرح نیست و مسمومیت با گاز استنشاقی بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895652