nti
22 آذر 1401 - 22:46

واگذاری ۱۵۱۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن خراسان رضوی به صورت متمرکز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی از واگذاری یک هزار و ۵۱۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن به صورت متمرکز در شهرستان‌های قوچان، تایباد، فریمان و داورزن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، جواد خدایی ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی و تخصیص واحدهای طرح نهضت ملی مسکن قوچان در مسجد جامع امام خمینی(ره) این شهرستان اظهار کرد: قوچان به جز مشهد یکی از ۶ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است که برای طرح نهضت ملی مسکن ۵ هزار نفر تقاضا دادند و از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر حائز شرایط نهایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه مابقی متقاضیان باید با تکمیل مدارک، مراحل را برای تخصیص زمین و... طی کنند، افزود: امروز ۸۰۰ واحد در مرحله دوم قوچان واگذار می‌شود و همزمان ۳۰۰ واحد در تایباد، ۲۳۲ واحد در فریمان، ۱۰۸ واحد در جغتای و ۷۶ واحد در داورزن به مرحله واگذاری رسیده است که مجموعاً یک هزار و ۵۱۶ واحد واگذار می‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی با یادآوری این موضوع که به صورت همزمان توسط فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ثبت‌نام مسکن روستایی انجام شده است، گفت: مسکن روستایی دارای دو مزیت اساسی بوده اول اینکه زمین‌های ویلایی به صورت ۹۹ ساله واگذار می‌شود و سپس وام ارزان قیمت ۲۰۰ میلیون تومانی برای روستاییان پیش بینی شده است.

خدایی با اشاره به اینکه برنامه‌ای نیز برای کسانی که دارای زمین بوده اما هزینه ساخت ندارند طرح‌ریزی شده است، بیان کرد: اداره راه و شهرسازی با شهرداری باید تفاهم‌نامه‌ای انجام دهند تا تخفیف‌هایی برای صدور پروانه در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: این فرصتی برای مالکان زمین بوده تا در طرح نهضت ملی مسکن وارد شوند و متناسب با هر شهر تسهیلات مسکن اعطا خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه متقاضیان باید درزمینه پرداخت هزینه‌ها به منظور انجام زیرسازی‌ها مشارکت داشته باشند، گفت: فرماندار قوچان زمینه را برای بازدید متقاضیان از بلوک‌های ساختمانی و طی شدن مراحل ساخت فراهم کند تا مردم از نزدیک میزان پیشرفت و سرعت گرفتن پروژه‌ها را مشاهده کنند.

دشمن به دنبال وارد کردن خدشه در رابطه میان مردم و مسؤولین است

استاندار خراسان رضوی هم در این جلسه با اشاره به آگاهی، ولایتمداری و دینداری مردم قوچان، بیان کرد: دشمن به دنبال وارد کردن خدشه در رابطه میان مردم و مسؤولین است و در اتفاق‌های اخیر روی این شهرستان متمرکز شده بودند و می‌خواستند مردم را به صحنه بیاورند تا به اهداف شوم خود برسند.

یعقوبعلی نظری ادامه داد: دشمن نتواست مردم را به خیابان بکشاند و این نشان از اعتقادات راسخ دینی و انقلابی مردم قوچان دارد که به اهداف و آرمان‌های انقلاب، راه شهدا و ولایت و امامت پایبند هستند.

وی با بیان اینکه اگر خدمت به مردم منتج به نتیجه شود استحکام نظام اسلامی را موجب شده و این برای مسؤول افتخار آمیز است، گفت: مهمترین اولویت مردم در شرایط امروز توجه به حوزه معیشت و اقتصاد است که باید زمینه‌های لازم برای فعال شدن این دو موضوع توسط مسؤولین رونق بگیرد.

استاندار خراسان رضوی با یادآوری این مطلب که مسکن یکی از مؤلفه‌ها و گره‌های اساسی مردم به شمار می‌رود، بیان کرد: امروز اجاره بها بالا بوده و هر تلاش برای مسکن در زندگی مردم اثر می‌گذارد بنابراین طرح نهضت ملی مسکن راه‌اندازی شد و مرحله به مرحله عملیات اجرایی صورت می‌گیرد.
حقوق مردم به ویژه جوانان در قوچان نباید نادیده گرفته شود

امام جمعه قوچان نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه وظیفه مسؤولین در قبال مردم سنگین بوده و نباید حقوق آن‌ها به ویژه جوانان این شهر نادیده گرفته شود، گفت: امروز جوانان قوچان برای کار آواره شهرهای دیگر شده‌اند درصورتی که ایجاد اشتغال در این شهر موجب ماندگاری آن‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق با بیان اینکه باید زمینه اشتغال جوانان فراهم شود و این وظیفه حکومت اسلامی است، تصریح کرد: حل مشکلات در این شهرستان نیازمند یک عزم ملی است و این دردآور بوده که زیر سایه دولت انقلابی افراد کارتن خواب در هوای سرد باشند.

پایان پیام/ ۷۰۰۴۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 909476